  • BZX84C30-HE3-18
BZX84C30-HE3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX84C30-HE3-18
HK JDW NO:
884-BZX84C30-HE3-18
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
BZX84C30-HE3-18
Purchasing and Inquiry
BZX84C30-HE3-18 Overview
To supply this electrical device, reverse leakage current of 50nA @ 21V is required.5% indicates the maximum possible voltage (Tol) of 5%.The reverse leakage current reaches zero at its maximum.Working test voltage should be set to 2mA for this device to operate.
BZX84C30-HE3-18 Features
reverse leakage current of 50nA @ 21V
50nA @ 21V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 50nA
the working test voltage to 2mA
minimal dynamic impedance is 2mA
BZX84C30-HE3-18 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX84C30-HE3-18
  • Power Dissipation
    300mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Reference Voltage
    30V
  • Zener Voltage
    30V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    2mA
  • Voltage Tolerance
    5%
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Weight
    8.788352mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Number of Elements
    1
  • Impedance
    80Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 21V