  • BZX84B18VLFHT116
BZX84B18VLFHT116
advertisement
Manufacturer No:
BZX84B18VLFHT116
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BZX84B18VLFHT116
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
BZX84B18VLFHT116
Description:
45Ohm ±2.22% 100nA @ 13V 150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 2665
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX84B18VLFHT116
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±2.22%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 13V
  • Power - Max
    250mW
  • Impedance-Max
    45Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    18V