  • BZX384C9V1-G3-18
BZX384C9V1-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C9V1-G3-18
HK JDW NO:
884-BZX384C9V1-G3-18
Datasheet:
BZX384C9V1-G3-18
Description:
Diode Zener Single 9.1V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C9V1-G3-18
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    15Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 6V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    500nA
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Reference Voltage
    9.1V
  • Zener Voltage
    9.1V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%