  • BZX384C24-HE3-08
BZX384C24-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C24-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C24-HE3-08
Datasheet:
BZX384C24-HE3-08
Description:
Zener Diodes 24 Volt 0.2W 5% AUTO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C24-HE3-08
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
    2
  • Reference Standard
    AEC-Q101
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    70Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 16.8V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    70Ohm
  • Reference Voltage
    24V
  • Zener Voltage
    24V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%