  • BZX384C13-E3-18
BZX384C13-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C13-E3-18
HK JDW NO:
884-BZX384C13-E3-18
Datasheet:
BZX384C13-E3-18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C13-E3-18
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Reference Voltage
    13V
  • Zener Voltage
    13V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    SC-76, SOD-323
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%