  • BZX384C11-HE3-08
BZX384C11-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C11-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZX384C11-HE3-08
Datasheet:
BZX384C11-HE3-08
Purchasing and Inquiry
BZX384C11-HE3-08 Overview
To supply this electrical device, reverse leakage current of 100nA @ 8V is required.This value (Tol) represents the maximum voltage that can be supplied.100nA is the maximum reverse leakage current.In order to operate this device, the working test voltage should be set to 5mA.
BZX384C11-HE3-08 Features
reverse leakage current of 100nA @ 8V
100nA @ 8V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 100nA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX384C11-HE3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C11-HE3-08
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
    10
  • Pin Count
    AEC-Q101
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    20Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    20Ohm
  • Reference Voltage
    11V
  • Zener Voltage
    11V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    5%