  • BZX384B24-E3-18
BZX384B24-E3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384B24-E3-18
HK JDW NO:
884-BZX384B24-E3-18
Datasheet:
BZX384B24-E3-18
Purchasing and Inquiry
BZX384B24-E3-18 Overview
The reverse leakage current for this electrical device is 50nA @ 16.8V.Tol is the maximum voltage that can be supplied (2%).There is a maximum reverse leakage current that reaches 50nA.This device can only be operated when the working test voltage is set to 5mA.
BZX384B24-E3-18 Features
reverse leakage current of 50nA @ 16.8V
50nA @ 16.8V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 50nA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
BZX384B24-E3-18 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZX384B24-E3-18
  • Weight
    4.309128mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    70Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 16.8V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    70Ohm
  • Reference Voltage
    24V
  • Zener Voltage
    24V
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Working Test Current
    5mA
  • Voltage Tolerance
    2%