  • BZD17C15P-E3-08
BZD17C15P-E3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZD17C15P-E3-08
HK JDW NO:
884-BZD17C15P-E3-08
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD17C15P-E3-08
Purchasing and Inquiry
BZD17C15P-E3-08 Overview
To supply this electrical device, reverse leakage current of 1μA @ 11V is required.Zener (Nom)'s maximum voltage is reduced to zero during operation.This value reaches 1.2V @ 200mA when the maximum Forward voltage (Vf) is applied.
BZD17C15P-E3-08 Features
reverse leakage current of 1μA @ 11V
1μA @ 11V is the maximum voltage (Tol)
BZD17C15P-E3-08 Applications
Step5Bar-code shipping tag
BZD17C15P-E3-08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AB
  • Supplier Device Package
    DO-219AB (SMF)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    800mW
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 11V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    800mW
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V
  • Zener Voltage
    15V