  • BYC30DW-600PQ
BYC30DW-600PQ
advertisement
Manufacturer No:
BYC30DW-600PQ
HK JDW NO:
887-BYC30DW-600PQ
Package:
TO-247-2
Datasheet:
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 3.3V @ 30A 175°C Max 10μA @ 600V TO-247-2 Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BYC30DW-600PQ
  • Package / Case
    TO-247-2
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    3.3V @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    175°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30A