  • BX80546RE2400C
BX80546RE2400C
advertisement
Manufacturer No:
BX80546RE2400C
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-BX80546RE2400C
Package:
Datasheet:
Description:
1.27mm 1.3V 32-bit Microprocessor 1.3V
Quantity:
In Stock : 1265
Step5Bar-code shipping tag
BX80546RE2400C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Terminations
    478
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    PERPENDICULAR
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Supply Voltage
    1.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • JESD-30 Code
    S-PPGA-P478
  • Power Supplies
    1.3V
  • Speed
    2400 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Supply Current-Max
    73000mA
  • Bit Size
    32
  • Frequency (Max)
    2.4GHz