  • BSV-3.3S4R0M
BSV-3.3S4R0M
advertisement
Manufacturer No:
BSV-3.3S4R0M
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BSV-3.3S4R0M
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 167
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BSV-3.3S4R0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    BSV-M
  • Size / Dimension
    0.94Lx0.59W x 0.16 H 24.0mmx15.0mmx4.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    13W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    250
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X8
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Height Seated (Max)
    4mm
  • Length
    24mm