  • MHV12-1.5K1300N
MHV12-1.5K1300N
advertisement
Manufacturer No:
MHV12-1.5K1300N
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-MHV12-1.5K1300N
Package:
7-SIP Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 12438
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHV12-1.5K1300N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-SIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C With Derating
  • Series
    MHV
  • Size / Dimension
    4.33Lx0.47W x 0.78 H 110.0mmx12.0mmx19.8mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    2W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MSMA-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Voltage - Output 1
    -1500V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    1.3mA
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Height Seated (Max)
    26mm