  • BSI24-3.3/5S3R0F
BSI24-3.3/5S3R0F
advertisement
Manufacturer No:
BSI24-3.3/5S3R0F
Manufacturer:
Bellnix Co., Ltd.
HK JDW NO:
105-BSI24-3.3/5S3R0F
Package:
36-DIP Module, 12 Leads
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
BSI24-3.3/5S3R0F
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    36-DIP Module, 12 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Series
    BSI-24
  • Size / Dimension
    1.97Lx0.81W x 0.56 H 50.0mmx20.5mmx14.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    12
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Max)
    27V
  • Output Voltage
    5.1V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    3A
  • Output Power
    15W
  • Total Power Output-Max
    9.9W
  • Height
    10.7mm
  • Length
    50mm
  • Width
    20.5mm