  • BMOD0500 P016 B01
BMOD0500 P016 B01
advertisement
Manufacturer No:
BMOD0500 P016 B01
HK JDW NO:
508-BMOD0500 P016 B01
Package:
Module, Screw Terminals
Datasheet:
BMOD0500 P016 B01
Description:
CAP 500F 16V CHASSIS MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BMOD0500 P016 B01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module, Screw Terminals
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    16.457Lx2.677W 418.00mmx68.00mm
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw Terminals
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    500F
  • Capacitor Type
    ELECTRIC DOUBLE LAYER CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.1mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    7.047 179.00mm