  • BLM15BB121SH1D
BLM15BB121SH1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM15BB121SH1D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-BLM15BB121SH1D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
BLM15BB121SH1D
Description:
EMI Filter Beads, Chips & Arrays 120 Ohm 25%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLM15BB121SH1D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, BLM15
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    AEC-Q200
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    550mOhm
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Differential Mode - Single
  • Rated Current
    0.3A
  • Number of Lines
    1
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm