  • BLH256K701B094
BLH256K701B094
advertisement
Manufacturer No:
BLH256K701B094
HK JDW NO:
192-BLH256K701B094
Package:
Radial - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
BLH256K701B094
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 0.945" W (42.50mm x 24.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    25 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    700V
  • Features
    85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life