  • BLF7G24L-140,112
BLF7G24L-140,112
advertisement
Manufacturer No:
BLF7G24L-140,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLF7G24L-140,112
Package:
SOT-502A
Datasheet:
BLF7G24L-140,112
Description:
RF FET LDMOS 65V 18.5DB SOT502A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLF7G24L-140,112
  • Package / Case
    SOT-502A
  • Supplier Device Package
    LDMOST
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    28A
  • Frequency
    2.3GHz~2.4GHz
  • Base Part Number
    BLF7G24
  • Current - Test
    1.3A
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    18.5dB
  • Power - Output
    30W
  • Voltage - Test
    28V