  • BLF7G24LS-160P,112
BLF7G24LS-160P,112
advertisement
Manufacturer No:
BLF7G24LS-160P,112
Manufacturer:
NXP Semiconductors
HK JDW NO:
17568-BLF7G24LS-160P,112
Package:
SOT539B
Datasheet:
Description:
RF PFET, 2-ELEMENT, S BAND, SILI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLF7G24LS-160P,112
  • Package / Case
    SOT539B
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    NXP USA Inc.
  • Series
  • Voltage - Rated
    65 V
  • Current Rating (Amps)
  • Frequency
    2.3GHz ~ 2.4GHz
  • Current - Test
    1.2 A
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    18.5dB
  • Power - Output
    30W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    28 V