  • BLC10G18XS-550AVTY
BLC10G18XS-550AVTY
advertisement
Manufacturer No:
BLC10G18XS-550AVTY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLC10G18XS-550AVTY
Package:
SOT-1258-4
Description:
Quantity:
In Stock : 8614
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLC10G18XS-550AVTY
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT-1258-4
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    2.8μA
  • Frequency
    1.805GHz~1.88GHz
  • Current - Test
    800mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual), Common Source
  • Gain
    16dB
  • Power - Output
    550W
  • Voltage - Test
    28V