  • BK1/TDC180-10A
BK1/TDC180-10A
advertisement
Manufacturer No:
BK1/TDC180-10A
HK JDW NO:
255-BK1/TDC180-10A
Package:
8AG, 1/4 x 1
Datasheet:
BK1/TDC180-10A
Description:
Quantity:
In Stock : 11414
Step5Bar-code shipping tag
BK1/TDC180-10A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Holder
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    8AG, 1/4 x 1
  • Number of Pins
    2
  • Series
    TDC180
  • Size / Dimension
    0.248Diax1.000L 6.30mmx25.40mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    Electrical
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Approval Agency
    ASTA, CCC
  • Current
    10A
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    6kA
  • Length
    25.4mm