  • BFC247955244
BFC247955244
advertisement
Manufacturer No:
BFC247955244
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247955244
Description:
MKP 479 240nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247955244
    Radial
  • Series
    MKP 479
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    240nF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    19.5mm
  • Length
    26mm
  • Width
    6.5mm