  • BFC247953563
BFC247953563
advertisement
Manufacturer No:
BFC247953563
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247953563
Description:
56nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247953563
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56nF
  • Lead Pitch
    15mm