  • BFC247951363
BFC247951363
advertisement
Manufacturer No:
BFC247951363
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247951363
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
36nF Film Capacitor 5% Radial Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247951363
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    36nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm