  • BFC247947434
BFC247947434
advertisement
Manufacturer No:
BFC247947434
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247947434
Datasheet:
BFC247947434
Description:
MKP 479 430nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247947434
    2
  • Series
    MKP 479
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    430nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Width
    8.5mm