  • BFC247941434
BFC247941434
advertisement
Manufacturer No:
BFC247941434
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247941434
Description:
430nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247941434
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    430nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm