  • BFC247045104
BFC247045104
advertisement
Manufacturer No:
BFC247045104
HK JDW NO:
886-BFC247045104
Datasheet:
BFC247045104
Description:
Film Capacitors .1uF 10% 250volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC247045104
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2824
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    5mm