  • BFC247026184
BFC247026184
advertisement
Manufacturer No:
BFC247026184
HK JDW NO:
886-BFC247026184
Datasheet:
BFC247026184
Description:
MKT470 0.18μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247026184
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2818
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    7.2mm