  • BFC246945104
BFC246945104
advertisement
Manufacturer No:
BFC246945104
HK JDW NO:
886-BFC246945104
Datasheet:
BFC246945104
Description:
MKT469 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246945104
    Polyester, Metallized
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4916
  • Height Seated (Max)
    0.441 11.20mm
  • Length
    12.5mm