  • BFC246928824
BFC246928824
advertisement
Manufacturer No:
BFC246928824
HK JDW NO:
886-BFC246928824
Datasheet:
BFC246928824
Description:
Film Capacitors .82uF 10% 100volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC246928824
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Series
    MKT469
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.217W 12.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4922
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    5.5mm