  • BFC246857154
BFC246857154
advertisement
Manufacturer No:
BFC246857154
HK JDW NO:
886-BFC246857154
Datasheet:
BFC246857154
Description:
MKT468 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246857154
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    8.509mm