  • BFC246840394
BFC246840394
advertisement
Manufacturer No:
BFC246840394
HK JDW NO:
886-BFC246840394
Datasheet:
BFC246840394
Description:
MKT468 0.39μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246840394
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT468
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.453W 26.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.945 24.00mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    11.5062mm