  • BFC238682154
BFC238682154
advertisement
Manufacturer No:
BFC238682154
HK JDW NO:
886-BFC238682154
Datasheet:
BFC238682154
Description:
MMKP386 0.15μF Film Capacitor ±10% Rectangular Box Screw Terminals 1.25kV-DC 425V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
BFC238682154
  • Operating Temperature
    -50°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.732Lx0.866W 44.00mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -50°C
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    425V
  • Lead Pitch
    22.7076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhms
  • Lead Spacing
    0.894 22.70mm
  • Height Seated (Max)
    1.496 38.00mm
  • Length
    43.9928mm
  • Width
    21.9964mm