  • BFC238361203
BFC238361203
advertisement
Manufacturer No:
BFC238361203
HK JDW NO:
886-BFC238361203
Datasheet:
BFC238361203
Description:
MMKP383 0.02μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238361203
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Capacitance
    0.02μF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26mm
  • Width
    10mm