  • BFC237663123
BFC237663123
advertisement
Manufacturer No:
BFC237663123
HK JDW NO:
886-BFC237663123
Datasheet:
BFC237663123
Description:
KP/MMKP 376 0.012μF Film Capacitor ±3.5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237663123
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    KP/MMKP 376
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±3.5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.9944mm