  • BFC237662274
BFC237662274
advertisement
Manufacturer No:
BFC237662274
HK JDW NO:
886-BFC237662274
Datasheet:
BFC237662274
Description:
KP/MMKP 376 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237662274
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KP/MMKP 376
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.709W 31.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    18mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    18.0086mm