  • BFC237572182
BFC237572182
advertisement
Manufacturer No:
BFC237572182
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237572182
Description:
1.8nF Film Capacitor 5% Radial 2kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237572182
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Length
    26mm