  • BFC237469392
BFC237469392
advertisement
Manufacturer No:
BFC237469392
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237469392
Description:
3.9nF Film Capacitor 5% Radial Radial 630V-DC 200V-AC
Step5Bar-code shipping tag
BFC237469392
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm