  • BFC236959333
BFC236959333
advertisement
Manufacturer No:
BFC236959333
HK JDW NO:
886-BFC236959333
Datasheet:
BFC236959333
Description:
MKT369 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236959333
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.370 9.40mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.5974mm