  • BFC236922124
BFC236922124
advertisement
Manufacturer No:
BFC236922124
HK JDW NO:
886-BFC236922124
Datasheet:
BFC236922124
Description:
MKT369 0.12μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
BFC236922124
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.169W 12.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.366 9.30mm