  • MKP385611063JYP5T0
MKP385611063JYP5T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385611063JYP5T0
HK JDW NO:
886-MKP385611063JYP5T0
Description:
MKP385 11μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385611063JYP5T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    11μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    52.5018mm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm
  • Length
    57.5056mm
  • Width
    29.9974mm