  • BFC236823824
BFC236823824
advertisement
Manufacturer No:
BFC236823824
HK JDW NO:
886-BFC236823824
Datasheet:
BFC236823824
Description:
MKT368 0.82μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236823824
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.256W 17.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    6.5024mm