  • BFC236813684
BFC236813684
advertisement
Manufacturer No:
BFC236813684
HK JDW NO:
886-BFC236813684
Datasheet:
BFC236813684
Description:
MKT368 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236813684
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKT368
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.201W 12.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Long Life
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.555 14.10mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.1054mm