  • BFC236525124
BFC236525124
advertisement
Manufacturer No:
BFC236525124
HK JDW NO:
886-BFC236525124
Datasheet:
BFC236525124
Description:
MKT365 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236525124
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKT365
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.177W 10.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    4.4958mm