  • BFC234741124
BFC234741124
advertisement
Manufacturer No:
BFC234741124
HK JDW NO:
886-BFC234741124
Datasheet:
BFC234741124
Description:
120nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 80V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC234741124
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 80
  • HTS Code
  • Capacitance
    120nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    80V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Diameter
    7.5mm
  • Length
    27mm