  • BFC233914222
BFC233914222
advertisement
Manufacturer No:
BFC233914222
HK JDW NO:
886-BFC233914222
Datasheet:
BFC233914222
Description:
Cap Film 0.0022uF 310VAC PP 10% (10 X 4 X 9mm) Radial 7.5mm 110C Loose in Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233914222
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    3916
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10mm
  • Width
    4mm