  • BFC233866153
BFC233866153
advertisement
Manufacturer No:
BFC233866153
HK JDW NO:
886-BFC233866153
Datasheet:
BFC233866153
Purchasing and Inquiry
BFC233866153 Overview
A 0.295 7.50mm lead spacing is used in this electrical device.Temperatures as low as -55°C~105°C are suitable for the device.
BFC233866153 Features
BFC233866153 Applications
There are a lot of Vishay BC Components BFC233866153 applications of film capacitors.
  • VCO's
  • TV and monitor sets
  • Filtering
  • Matching networks
  • Mobile communications
  • Electronic ballasts
  • Filters
  • IGBT
  • Test and measuring equipment
  • Lighting
Step5Bar-code shipping tag
BFC233866153
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MKP338 6
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    6mm