  • BFC233860333
BFC233860333
advertisement
Manufacturer No:
BFC233860333
HK JDW NO:
886-BFC233860333
Datasheet:
BFC233860333
Description:
VISHAY BFC233860333 Film Suppression Capacitor, 0.033 F, 440 VAC, MKP3386 Y2 Series,20%, Radial Leaded, Y2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233860333
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Series
    MKP338 6
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED (AC) VOLTAGE (V): 300
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    8.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Insulation Resistance
    15GOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6933
  • Voltage
    300V
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm