  • BFC233844684
BFC233844684
advertisement
Manufacturer No:
BFC233844684
HK JDW NO:
886-BFC233844684
Datasheet:
BFC233844684
Description:
Film Capacitors .68uF 20% 305volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233844684
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Depth
    10mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    19.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    X2
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2007
  • Series
    MKP338 4
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%