  • BFC233623333
BFC233623333
advertisement
Manufacturer No:
BFC233623333
HK JDW NO:
886-BFC233623333
Datasheet:
BFC233623333
Description:
Film Capacitors .033uF 20% 275volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC233623333
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP336 2
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Depth
    4mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.5mm