  • BFC233450105
BFC233450105
advertisement
Manufacturer No:
BFC233450105
HK JDW NO:
886-BFC233450105
Datasheet:
BFC233450105
Description:
MKT334 1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233450105
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT334
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Long Life
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    10.0076mm